הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

3/9/2008 4:43:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתן ברמן עם תוכן  התכוונתי לזה
נושא: התכוונתי לזה תאריך: 3/9/2008 4:43:00 PM
מחבר/ת: איתן ברמן

והייתי צריך לשאול גם על משקל...

לגבי אופניים אפשריים - להלן קישור לכל המודעות מהאתר לאופני ש"מ עד 4, ממוינים לפי מחיר עולה:
http://www.harim.co.il/Yad2/marketprodlist.asp?adtype=1&BottomPrice=&TopPrice=6000&UserID=&ManID=&PageIndex=9&AreaID=&CatID=1&GroupID=1&Orderby=Price&SearchAd=

לגבי דגמים מומלצים - אין לזה סוף. המחיר שאתה מוכן להשקיע איננו מבוטל לאופניים משומשים, ויש ליצרנים רבים אופניים מוצלחים.
למשל - למונגוס: על הצד הקל - טאוקאלי (אבל יעמדו בהתעללות רצינית מאוד). על הצד הכבד בלאק דיאמונד - אופני FR יעילי דיווש (שיעמדו יפה גם בטיפוסים).
קונה (KONA) - סדרות קויילר וקוילאייר היקרים יותר, וסדרת הDAWG הקלה מעט יותר.
ג´יאנט - טראנס היותר קלים, וריין היותר אגרסיביים.
לאיירון הורס - סדרת הווריור.
לספשלייזד - הסטמפג´מפר הקלים והאנדורו העמידים יותר.

להארו (שעליהם שאלת באופן ספציפי) יש שתי סדרות שנותנות תמורה מצוינת למחיר באופני כניסה+ לש"מ:
שיפט R - בתחום XC ו AM "רך".
X - בתחום FR ו AM אגרסיבי.

סדרת הX עמידה יותר, ומומלצת גם לבעלי משקל גדול בעלי סגנון פחות אגרסיבי.
סדרת השיפט מצויינת לסינגלים טכניים, ונוחה גם לדיוושים ארוכים בעליה וטיולים.

לשתי הסדרות יש מתלה אחורי בשיטת ציר יחיד - בתכנון ותיק ומוצלח שרבים משבחים, וכאמור - אבזור ברמה גבוהה יחסית למחיר.
ההחלטה ביניהן היא על פי רמת האגרסיביות שאתה מפעיל על אופניך...
הדגם שעומר הזכיר הוא השני ברמתו בסדרת ה-X, ומאובזר גבוה (מדי) לדעתי. אני לא רואה סיבה להוסיף 2300ש"ח (שהם 35%!!) לאופניים חדשים רק כדי לקבל 27 הילוכים במקום 24, בלמים הידראוליים במקום מכאניים, ועוד סנטימטר אחד באורך מהלך הבולם.
בעניין המידה - הארו ידועים במידותיהם הגדולות. אם אני L אצל רוב היצרנים, אהיה M אצל הארו, וכן הלאה.
ועוד משהו - המחירים שאתה מוכן לשלם מאפשרים לך להינות מהארו X חדשים. במשומשים זה יהיה, כמובן, זול יותר, או מותג יקר יותר באותו כסף.

מילה בעניין נעילה מאחור - היום גם היצרנים נמנעים מזה, משום שזה גורם לעומסים על הצירים שמקצרים את חייהם במידה משמעותית. ישנם בולמים עם פלטפורמה יציבה, וגם שליטה חיצונית בריבאונד עשויה למנוע בובינג. כדאי גם לתרגל דיווש נכון ולהתחבר לפדלים - אני היום לא טורח להשתמש באפשרות הפלטפורמה היציבה המעולה שיש לי.

מקוה שעזרתי.

חזרה לפורום