הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

4/14/2008 7:39:00 AM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתן ברמן עם תוכן   :confused: אני מנסה לחשוב אם זה יתרון או חסרון
נושא: :confused: אני מנסה לחשוב אם זה יתרון או חסרון תאריך: 4/14/2008 7:39:00 AM
מחבר/ת: איתן ברמן

רוב הסבלים לש"מ נתפסים אל השלדה או מוט הכסא, ונהנים מהשיכוך. כדאי מאוד לכייל את הבולם מחדש בהתאם למשקל (שמשפיע יותר בגלל מיקומו), ובנוסף - השפעת המשקל על ניהוג האופניים מוכפל בגובה המטען.

הסבל הזה נתפס אל הזרוע האחורית, ולכאורה איננו משפיע כלל על כיול המתלה. הוא ממוקם נמוך, ולכן השפעתו על הניהוג קטנה.
א ב ל . . . .
הוא מכפיל את משקל הזרוע האחורית, ומשפיע מאוד לרעה על עקיבת הקרקע של הגלגל האחורי. בהערכה גסה - המשקל הכולל של המשולש האחורי והגלגל ביחד יכולים להיות בין שניים לחמישה ק"ג (הפרש תלוי בנאבה, חישוק, צמיג וכו´). אם מעמיסים רק חמישה ק"ג על הסבל זה מכפיל את המשקל, ופוגע קשות ביכולת ההצמדה לקרקע של המתלה. צריך לכייל מחדש ריבאונד ואולי גם קומפרשן, ויכול להיות שיהיה צורך אפילו בהקשחת הבולם כדי לקבל התנהגות סבירה (מה שכמובן יפגע בנוחות).

זו הפעם הראשונה שאני נתקל בסבל כזה, ובודאי שלא ניסיתי, אבל רק מתוך חשיבה על העקרונות דלעיל נראה לי שזה פתרון בעייתי.

אם אתה הולך על זה, ספר איך השגת, וספר חוויות מרכיבה עם משקל.

בהצלחה

חזרה לפורום