הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

5/29/2008 9:05:00 AM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  דרור סופר עם תוכן  אתה מכליל ויוצר דיון שבסיסו לא נכון
נושא: אתה מכליל ויוצר דיון שבסיסו לא נכון תאריך: 5/29/2008 9:05:00 AM
מחבר/ת: דרור סופר

הדיון הזה עולה כל כמה חודשים ותמיד סובל מחוסר דיוק קיצוני.
ולמען הסר ספק בחלק מהיממה אני שייך בהגדרה לקבוצת ה"יבואנים"
אז לגבי הפרשי המחירים שציינת חלק נכון וחלק ממש לא.

אנחנו לא מצליחים למכור את חישוקי NOTUBES במחירים שבארה"ב - מאוד רוצים אבל לא מצליחים. המחיר ירד כבר פעמיים אבל הוא תמיד לא פרופורציונלי לשער הדולר והעלות בארה"ב.

1. מחירים כן יורדים - אתה רק לא שם לב לכך.
2. ישנם מוצרים שהמשלוח שלהם לארץ הוא כל כך נפחי שהמחיר מאבד פרופורציה - לדוגמה חישוקים. בעוד שחישוק אחד תופס נפח של מעטפה גדולה - 100 חישוקים תופסים נפח לא פרופורציונלי.
לפעמים הוא מגיע לעשרות אחוזים.
3. הנפח של השוק פה קטן יותר - לא לשכוח. כל ההוצאת מסביב מתחלקות על פחות נפח ואף אחד לא מנסה לעבוד בלי להרוויח אלא מתוך רצון להתפרנס.
4. יש 12 % מיסים על מוצרים מהמזרח.
5. יש 15.5 % מע"מ.
6. יש פגמים במשלוחים, גניבות במחסני המשלחים.
7. השיווק מתחלק על פחות נפח.
8. לגבי EBAY שעולה פה ושם, אני מספר לך סוד קטן- לפעמים מה שמפורסם שם יותר זול ממה שעולה ליבואן להביא לארץ. אני מדבר על העלות הסופית לאחר הוצאות.
9. כשאתה מוכר ב-EBAY אתה יודע שהסיכוי שהלקוח יצטרך לקבל ממך שירות הוא הרבה יותר נמוך כי בהרבה מקרים הוא מעבר לים.
10. כשאתה מוכר ב EBAY אתה מוכן להצהיר למכס שעלות הפריטים נמוכה יותר מ-50$ וכך לחסוך ללקוח את המיסים.
11. כשאתה מוכר ב-EBAY אתה מתמודד בזירה בה הקהל הוא עצום. אתה עובד על רווח זעום בזירה בה המחזור עצום.
12. כשאתה מוכר בארץ אתה עובד בזירה שיחס הנפח שלה לרווחיות הוא הפוך. אתה קונה ממפיץ שגם עובד בנפח קטן יחסית לעמיתו האמריקאי. בעוד שהאמריקאי מפיץ ללקוחותיו על ידי גופים מאוד יעילים ומאוד גדולים, הישראלי לא יכול להיות כל כך יעיל כי הנפח קטן.
13. בשרשרת המזון האמריקאית יש:
יצרן או "מפיץ על", ודילר
בשרשרת המזון הישראלית יש
יצרן או "מפיץ על", **מפיץ ישראלי** ודילר
וכו´ וכו´.
14. בארץ יש מכון תקנים. בוא נגיד שייבאתי פנסים. השבוע שמעתי שיש לפנסים תקן חדש. התקן מוכל על כל "פנס מטלטל".
15. בארץ יש מכון תקנים. בוא נגיד שייבאתי חישוקים. יש תשלום על זיהוי החלקים (לא כולם). זיהוי עולה כ-500 שקלים. המכון שולח מישהו שבא לראות שמה שהגיע זהה למה שכתוב בחשבונית.
16. כמו שהכל בארץ נראה לך יקר - הכל מסביב יקר גם ליבואן. הדלק יקר יותר מעמיתו האמריקאי. החשמל יקר יותר, הטלפון, הסלולרי.
17. מס ההכנסה על הרווחים בארץ הוא עצום. יש לך שותף גדול ברווחים. בארה"ב המיסים נמוכים בהרבה.
18. מחירי הדלק בעולם עלו וכתוצאה מכך ביבוא אוירי עלו גם מחירי המשלוחים באופן משמעותי ןבאופן רציף.
19 בעוד שהאמריקאי מיצר במזרח ושולח משלוח אחד לשוק המקומי. במקרה שלנו בחלק מהמקרים המוצר יוצר במזרח ונשלח למערב ומשם לישראל.

וכמובן שיש יבואנים שדופקים קופה.
זכותם לעשות כך וזכותך כלקוח לעשות את החישוב שלך ולהחליט לפי המוצר מה מתאים לך ומה לא.

יש לי עבודה היום :-) בייי

חזרה לפורום