הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

8/8/2008 9:00:00 AM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתן ברמן עם תוכן  ברוך הבא לסריטה :p
נושא: ברוך הבא לסריטה :p  תאריך: 8/8/2008 9:00:00 AM
מחבר/ת: איתן ברמן

לצאת לסיבוב של 10 דקות שנמשך שעה נשמע מוכר מאוד...

האופניים שקנית הם אופני כניסה לתחום רכיבת שטח. אם אתה רוכב כביש בלבד (לא בעיקר, אלא לא יורד בכלל לשבילים), קנית אופניים לא מתאימים...
יש כאלה שמעדיפים אופני שטח פשוטים לרכיבה עירונית, משום שאיתם קל יחסית לעלות ולרדת מדרכות, ולהתמודד עם שיבושי הרחובות, אבל לרכיבת כביש כדאי לקנות אופני כביש.
משמעות ההגדרה "אופני כניסה" היא שישנם אופניים טובים מהם בהרבה למטרות שונות. אחד המאפיינים של אופני כניסה, מלבד המחיר הזול, הוא שהם מתאימים לתחילת הדרך של כמה סגנונות. ככל שתרבה לרכוב תסגל לעצמך סגנון מסוים, ואז תהיה הצדקה לרכישת אופניים אחרים (אולי יקרים יותר) שמתאימים טוב יותר לסוג השימוש שאתה עושה בהם.

אני מניח שבשלב זה רכיבות השטח שלך (5%) מסתכמות בשבילים פשוטים וחלקים, אבל בשטח שהוא מעט בעייתי, רגלית עלולה להיות מטרד של ממש, וזו הסיבה שאופני שטח נמכרים ללא רגלית.
רגלית היא אביזר זול ופשוט, ואין מצב שבחנות שבה קנית את האופניים לא יכולים להרכיב לך רגלית באיכות סבירה, בעלות של עשרות שקלים.

אני לא מכיר מנשא אחורי לרכב (אני מניח שעל זה אתה מדבר) שאפשר לנעול אותו אל הרכב, ואת האופניים אליו. זה לא אומר שאין, אבל אני מעדיף מנשא על הגג, גם בגלל הבעיות החוקיות של מנשאים אחוריים (למרות ששוטרים, על פי רוב, אינם מטרידים נושאי אופניים).
http://www.harim.co.il/Article.asp?ID=1029

ישנה גישה שאומרת שכדאי להחזיק אופניים ישנים ופשוטים לטובת התניידות בעיר, ולגרום להם להיראות מוזנחים וישנים עוד יותר ממה שהם באמת, כדי להניא גנבים פוטנציאליים מלקחת אותם. מהתרשמות שלי - לא כל הגנבים מחפשים אופני קצה למכור ביוקר, וסופו של כל זוג אופניים להיגנב. יש להניח שגם אם תשפשף להם את כל הצבע, ניתן יהיה להבחין באיכות ההילוכים, הבלמים, ואולי גם הגלגלים, ולא הרווחת הרבה.
דוקא המידה הבלתי רגילה שלך תורמת משהו לאי-סחירותם של האופניים, וכאמור, גם הם ייגנבו בסופו של דבר, אם תשאיר אותם ברחובות הכרך, אפילו נעולים.
שורה תחתונה - אם אין לך מקום בטוח להשארתם, ואתה מבקש להתנייד בעיר על גבי אופניים, קנה זוג זול מאוד, ללא בולמים, ללא הילוכים, ושנראים כאילו עומדים להתפרק. לאופניים כאלה פשוט ייקח יותר זמן להיגנב...

לגבי מד-דופק עם כל מיני פיצ´רים - אני לא משתמש בעצמי, אז לא טרחתי לבצע השוואות מול חו"ל. אם ההבדל משמעותי ומצדיק מבחינתך את העובדה שעלולה להיות בעיה לקבל כאן אחריות (על שרות משלמים, וזה לא צריך להיות סיפור), קנה בחו"ל. הנסיון שלי מראה שכאן באתר התימחור הוגן מאוד, אבל כאמור - לא בדקתי.

בהצלחה

חזרה לפורום