הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

12/28/2008 8:28:00 AM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  ורד עם תוכן  להנות מרכיבת שישי במשך כל השבוע: עינב גטריידה
נושא: להנות מרכיבת שישי במשך כל השבוע: עינב גטריידה תאריך: 12/28/2008 8:28:00 AM
מחבר/ת: ורד

מרבית רוכבי השטח בארץ נותרים מחוץ למעגל האימונים, אינם רוכבים בין שישי שעבר לשישי הבא, ומתייצבים לתחרויות רכיבת שטח שונות.

הגיע הזמן להפוך את התחביב לספורט בריא ומסודר ולהנות ממנו במשך כל ימי השבוע.
גם אני ניהלתי את אורח חיי סביב הרכיבה. לפני השירות הצבאי הייתי כל כולי באופניים, אחרי הצבא אספתי את כספי הפקדון ועליתי לתל אביב לרכוש לעצמי אופני cannondale חדשים. העבודה הלכה ותפסה מקום חשוב מאוד בחיי, אח"כ התווספו לימודים, חברה, חתונה, ילדים. הרכיבה והאופניים הפכו לברירה אחרונה.

ולמרות הכל, הנעתי את התחביב הזה לבד, תמיד בתחושת פספוס. לא שרציתי להיות מנוי ב post או us postal. אבל כן רציתי משהו שיחזיק את התחביב שלי במקום מכובד יותר.

רציתי לדעת יותר וללמוד עוד ועוד, חיפשתי מישהו שיעזור לי לבחור מטרות שתואמות את יכולותי כרוכב, רציתי שיעשו לי סדר בין המשקאות האיזוטוניים, החלבונים והשלדות. התחברתי לפורומים השונים ברשת, קראתי מגזינים מקצועיים מחו"ל, אבל עדיין חיפשתי מישהו שיוכל לענות על השאלות שלי, מישהו שיתפור לי חליפה לפי מידה אישית.
את המקום תפסו החבר´ה מהרכיבות, כל אחד הביא את הידע שצבר, היתה לנו אפילו חלוקה לאיזורים בכל הקשור לחנויות ובכל רכיבה היינו משווים. למי יש הכי ... ארוך, יקר, זול או קצר. היה קפה, כל אחד בתורו היה תורן השכמות ועדיין, לא היה מי שיענה על השאלות החשובות יותר, לא היה מי שיכול לתת דעה מקצועית.

אז דיברתי עם רן..זה מהטריאתלון...
שוחחנו אז על אימונים ואיך כן ומה לא, הוא, בטח במפגיע, זרק לי שעולים את נס הרים על פלטה גדולה, ואני, לא נשארתי חייב ועניתי לו "אני? אני רוכב עליות מדהים, את הסרפנטינות מעין עקב לשדה בוקר עשיתי פעמיים עד שכולם הגיעו למעלה. כולם היו שפוכים ורק אני יכולתי לעלות שוב. את העלייה לעין כרם מטל שחר היתי עושה כל שבת שלא הייתי רוכב לחיפה. ואת העלייה בדרך החשמל במצפה מודיעין אני בכלל לא מזיע".

מאז אותה שיחה על טיפוסים כאלה ואחרים, גיליתי שכדי לטפס במעלה ההר, יותר טוב להיות בחבורה עם מישהו מקצועי ומבין. פתאום גיליתי שיש המון דברים שאתה אפילו לא יודע שאתה צריך לשאול. האימונים המובנים שחששתי שיפגעו בספונטניות של רכיבת השטח שלי, הפכו לכלי החשוב ביותר בהנעה. רכיבת השטח הופכת מהנה הרבה יותר כשהיא חלק מתוך מעגל אימונים. אימונים שמותאמים, כמעט אישית, להרגלי הרוכב, והיתרונות הם רבים יותר:
שמירה על הרגלים קיימים כרוכב, העשרת התחביב בידע מקצועי,
עלייה חדה בחוזק הרגליים, שימוש בפלטה גדולה בלבד, והכי חשוב, יכולת לכוון למטרה, לכוון ולפגוע.

ביסוס התחביב בקבוצה מאורגנת עם מאמן מקצועי, ממתב את הרכיבה לדרכים חדשות. החברות בקבוצה מחזקת את תחביב ומשדרגת אותו, מקנה לו מקום רציני והופכת למהנה הרבה יותר.

הטעם של הרכיבה ממשיך לכל אורך השבוע.

עינב גטריידה, מאמן, אנדיור

חזרה לפורום