הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

2/17/2009 3:42:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  avi a עם תוכן  בניית גלגלים/רכישת סט - עזרה.
נושא: בניית גלגלים/רכישת סט - עזרה. תאריך: 2/17/2009 3:42:00 PM
מחבר/ת: avi a

אז אני צריך את עזרתכם המקצועית בעניין, בעקבות המחלה הקשה בה אני לוקה (שידרוגיטיס),
החלטתי לשדרג את סט הגלגלים שברשותי מאחר ואחרי שהשקעתי כל כך הרבה כסף בבניית אופניים,
יצאה לי מפלצת ששוקלת 16 ק"ג, והדבר הראשון שאני מאשים זה רכישת סט גלגלים מאסיבי מדי עם יעוד לפרירייד, הדבר השני הוא הפנימיות ופסי הגומי הכבדים מדי וכמובן, צמיגי טרקטור. לא רוצה לשקול ג´יפה בגלגלים, כי אז זה יהפוך לפתטי (מבחינת משקל הסט), אז ויתרתי מראש על הרעיון.

אז ככה, יש לי מס´ אופציות בעניין:
1) רכישת סט שלם, ככל הנראה של מאביק (סטים חדשים של 2009) מחו"ל - לא הומלץ לי בחום בכלל.
2) שימוש בנאבות הקיימות (Novatec עם כתובית Transition שנאמר לי שהן נאבות ברמה טובה ואפשרי לבנות איתן גלגלים במשקל סביר - שפיצים DT וחישוקי מאביק)
3) בניית סט שלם מחברות שונות (למשל Mavic 819 על Hope Pro 2 עם שפיצים DT)

מבחינת מחיר, אני מעדיף את אופציות 1 או 3, כי כך אני אחזיר לפחות חלק מההשקעה על הגלגלים הנוכחיים שלי, עם אופציה 2 לא יהיה לי מה לעשות כל כך עם הג´נטים והשפיצים.
התקציב הוא גמיש כי ככל הנראה אני אבצע את ההזמנה מחו"ל ולכן האופציות פתוחות, כמובן שנאבות כריס קינג לא באות בחשבון, אז בפרופורציות הנכונות.
אני שוקל מאוד ג´נטים טיובלס, אז אשמח לשמוע דעתכם על כך.
יעוד הסט יהיה אול מאונטיין-אינדורו עם יכולות ספיגת זעזועים של רוכב עם נטייה לקפיצות (1-2 מטר) בעל משקל של 70 ק"ג כולל ציוד.
מה המלצתכם?

וכמובן, אם ישנה המלצה לצמיגים 2.35 שיחליפו את הנבגלים DTC שלי, אני אשמח לשמוע.
אה כן, ושיהיה סט יפה כמובן, אם כבר משדרגים, צריך גם שיהיה גם לוק מתאים, לא? :suss:

חזרה לפורום