הרים - אתר האופניים הגדול בישראל


טקסט הודעת פורום

9/5/2004 11:52:00 AM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אוריאל סלומון עם תוכן  Road Trip באנטליה וסביבותיה
נושא: Road Trip באנטליה וסביבותיה תאריך: 9/5/2004 11:52:00 AM
מחבר/ת: אוריאל סלומון

אני וארבעה מחבריי טיילנו באיזור אנטליה בתאריכים 26/8/2004 עד 2/9/2004, והייתי רוצה לשתף אתכם בחוויותינו: קנינו רק טיסה ב 160$, בלי מלון, בלי שום דבר מאורגן מהארץ וזה היה מרכיב חשוב מהטיול שהיה ספונטני ברוחו. נחתנו באנטליה וישנו אצל פנסיון סבאח (קיבלתי המלצה מספר טיולים בעברית), שהיה ללא ספק דיל מצויין: הוא זול (7$ ללילה), חדר עם מזגן וארוחת בוקר ונמצא במרכז העיר. מגיעים אליו עם מונית ע"י קריאה לנהג בשם: סבאח פנסיון. שכרנו מכונית sahin סוס עבודה שנראה כמו רכב מלפני 40 שנה, שסחב, שימו לב, 5 תיקי תרמילאים עמוסים לעייפה, 5 תיקי צד ו 5 אנשים בריאים בעליות, ירידות ובדרכי עפר ואבנים גדולות. היא עלתה 120$ לשישה ימים ושכרנו אותה ליד סבאח במשרד ששמו snow. מחיר חבל על הזמן לאוטו חבל על הזמן. מילאנו שלוש פעמים חצי מיכל דלק שסה"כ עלה לנו 120 מיליון לירות טורקיות, שזה 360 שקל (12 שקל לבנאדם ליום...). ביום השני עשינו מסלול רטוב במים קרים מאוד בקניון (בין שני הרים) שנמצא מצפון ל kemer. ביום השלישי ניסינו לטפס על הר tahtali אבל לא מצאנו שביל מסומן כראוי, אז אילתרנו ונסענו דרך כוורות דבורים ועלינו במסלול של מפולות סלעים עד שלא יכולנו להמשיך יותר. זה היה מסלול מפחיד ומסוכן שגרם למוח שלנו להפעיל את החלקים היותר פרימיטיביים שלו שמפעילות את התחושה של הפחד ממוות. באותו יום הגענו ביד המקרה למקום אחר קרוב ושם פגשנו איש מאוד נחמד שעשה לנו טיול לילי באיזור והראה לנו כיצד נראה ירח מלא מגובה 1800 מטרים. יום למחרת בדרך לאנטליה שבין ההרים מצאנו הר שנראה לנו טפיס (מילה חדשה), אז פשוט עצרנו עם הרכב לקחנו את הגזייה, קצת קפה והרבה כוח ועלינו עד לפיסגה. שם עשינו קפה, הצטלמנו ואכלנו ממתקים שהבאנו מהארץ. לקראת הערב ביקרנו ב termessos שזו עיר מלפני 2400 שנה שנשארה על תילה (בערך) (הכניסה עלתה 6 דולר לבנאדם, אחרי מקח). בלילה חזרנו לאנטליה וישנו אצל סבאח. למחרת נסענו לצד המזרחי של איזור אנטליה, לנהר koprulu, ששם עשינו ראפטינג מעולה של שעתיים וחצי מספיקות לחלוטין, שעלה לכל אחד 30 שקל. הכל עשינו על המקום, התמקחנו והסתדרנו היטב עם הרכב ששכרנו. כאן המקום לציין שאותם חגורות אטומות למים שקונים בריקושט פשוט לא שוות גרוש: דרכונים ומזומנים פשוט נרטבים ברגע שנכנסים לפעילות כזו. למזלנו, הדרכונים והמזומנים לא מתבלים גם אחרי הירטבות. את הלילה עשינו על גדת הנהר עם שקי שינה ואוהלים ועם אור ירח מלא שהאיר כמו פרוז´קטור. למחרת רצינו להשכיר טרטקורונים אבל הם היו יקרים, אז השכרנו אופנועים ליום שלם שעלו לנו 10$ לבנאדם. הסתובבנו בסידה (side) בטיילת עשינו אופנוע ים ואבובים וזה היה ממש חוויה לנסוע על כאלה אופנועים בכל הרחובות של העיירות הללו. טיפ: אם אתם עושים פעילות על אופנועי ים למשל ואתם עושים אותה לבד ללא נציג מטעם המקום המשכיר, אז תדאגו שזו תהיה הפעילות האחרונה שתעשו במקום הזה. מדוע? כדי שאם תאבדו בטעות משהו יקר באופנוע ים, בעל המקום לא יוכל לתפוס לכם בביצים ולנסות לסחוט אתכם... בחזרה לאופנועים: היה לנו סיפור לא קטן גם עם האופנועים האלה, שאחסוך אותו מכם, אבל מה שכן, אל תשכירו אותו ממקום שנקרא רמזי (ramzey). תזכרו טוב טוב את השם הזה.
בכלל, דבר חשוב לחיים: תדעו שזה לא חוקי לבנאדם להחזיק דרכונים של מישהו אחר, אבל אתם פשוט תמנעו מכך ע"י שלעולם אל תפקידו את הדרכונים שלכם אצל מקומות להשכרה, מקסימום תפקידו כסף. למחרת חזרנו לאנטליה והיינו חצי יום בפארק מים בפרבר של אנטליה שנקרא Lara שעלה 15$ והיה שווה את החוויה. בערב האחרון ישנו אצל סבאח, אכלנו במסעדה מקומית וטיילנו בשוק שכמעט נסגר. חוויה לא נעימה היא לאכול במקום של התיירים, כי כל בעלי המסעדות קופצים עליך ומנסים למשוך אותך פיזית אליהם וגם האוכל לא היה בשמיים. לדעתי, צריך להיכנס לתוך הרחובות הצרים יותר ולהיכנס למסעדה פחות עמוסה ורועשת ששם החוויה תהיה יותר טובה. אז אל תאכלו בסמוך לכביש הראשי. למחרת טיילנו בשוק קנינו מתנות: כריות, ארנקים, תיקים קטנים, תכשיטים קטנים וכו´. מה שחשוב זה להתמקח: שאלתי מישהו על מחיר של שטיח, והוא אמר לי: "בשבילך, 25 יורו". התחלתי ללכת משם, והוא קורא לי: "אוקי כמה אתה מוכן לשלם?", אמרתי:"5 דולר זה מה שיש לי" ואני ממשיך ללכת. הוא משיב:" אוקי, בשבילך, 7 דולר!"
בנוגע לארוחות: הבאנו גזייה (חשוב להביא מהארץ יותר מקופסת גז אחת) וכל מה שקשור להכנת אוכל מהארץ ואת המצרכים קנינו בסופרים ובמכולות. מים, הכי חשוב, קונים רק שם ובזול, מחיר טוב הוא בערך 200-300 מיליון לליטר (60 עד 90 אגורות). תביאו איתכם דולרים ושם תחליפו ללירות, וכל המקומות מקבלים גם דולרים, אבל שלא ירמו אתכם עם שער לא מדויק.
בנוגע ללינה: כשהיינו באנטליה בלילה ישנו אצל סבאח ובכל שאר ארבעת הלילות ישנו באוהלים עם שקי שינה בטבע. הבאנו כריות ומזרוניות כדי שיהיה נוח.
דרכונים רטובים עושים בעיות בביקורת דרכונים בטורקיה.

המעונינים ברשימת הדברים שעשינו לטיול, יצרו עמי קשר באימייל [email protected]


חזרה לפורום