הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

4/1/2011 6:58:00 AM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתן ברמן עם תוכן  אופני כניסה
נושא: אופני כניסה תאריך: 4/1/2011 6:58:00 AM
מחבר/ת: איתן ברמן

חנות קרובה היא דבר חשוב - סביר להניח שתזדקק לה בהתחלה, ועדיף שתהיה קרובה, ושיהיה לך נעים וטוב להיכנס אליה ולשאול שאלות.

לפני שאני משווה מפרטים, אני רוצה להתייחס למשהו אחר - התאמת האופניים.

אתה גבוה מהממוצע, וזקוק לאופניים גדולים. אולי יש יצרנים שאצלם תוכל "להסתפק" במידה L, אבל קרוב לודאי שעל פי רוב תצטרך מידה XL, וזה לא כל כך פשוט, משום שלא כל החנויות מחזיקות מידה כזאת במקום.
ישנם הבדלים משמעותיים בין דגמים שונים, ובעיקר במידה XL ממש ממש לא כדאי לקנות בלי לנסות. יש לך נסיון רכיבה על אופניים, ואני מניח שתדע אם תרכב על אופניים קטנים מדי - אל תוותר על רכיבת נסיון.

אתה גם כבד מהממוצע. אני סביב 90ק"ג, וכבר הרגשתי איך לא כל זוג אופניים מצליח לסחוב אותי בצורה יעילה. מסילות אוכף מעוקמות מצריכות קצת התעסקות, אבל גלגל מעוקם עלול לעלות הרבה כסף.

מבחינת המפרט - אין ספק ש"29 הם בחירה טבעית עבורך.
בGT החוליה הכי חלשה מבחינתי היא מערכת ההילוכים. ההילוך הנמוך מעט גבוה, ויש לי נסיון מאכזב עם ידיות הילוכים ברמות נמוכות של סראם.
במארין הבולם נחות יותר, וכך גם הבלמים.

בקיצור, מבין שני אלה הייתי מעדיף את הGT - ואולי מבקש להחליף ידיות הילוכים במעמד הקניה, ואולי גם קסטה (ל"29 עדיף 12-36).

מקווה שעזרתי,
בהצלחה

חזרה לפורום