הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

8/2/2011 3:12:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אבי ולר עם תוכן  תודה על תשובתך המפורטת, אשמח לדעתך..
נושא: תודה על תשובתך המפורטת, אשמח לדעתך.. תאריך: 8/2/2011 3:12:00 PM
מחבר/ת: אבי ולר

עמיר,
לא יכולתי לצפות לתשובה כה מפורטת, כמו שלא קיבלתי ב-3 חנויות מוכרות שנכנסתי אליהן עם אותה שאלה בדיוק.
אכן מדובר בהתלבטות קשה להחלטה מראש עבורי, כיום אינני מבצע קפיצות של יותר ממטר כי לא היה לי הציוד המתאים לכך.
סגנון הרכיבה שלי עד היום היה בן שמן, קנדה, עדולם, גברעם ואני מעוניין לצלוח את הסינגלים של כל אלו ללא קושי שאינו תלוי בי. ברור שאנו גם גומעים קילומטרים לא מעטים של עליות ושבילים בין לבין...
אני רוכב עם שותף קבוע בעל אופני cube סטריאו בעל מהלך קדמי של 130 מ"מ והייתי רוצה יכולת עבירות וזרימה לפחות כמו באופניים שלו.
אין ספק שפקטור משקל האופניים ואיכות הדיווש בעליות ובXC היא גם קריטית, השאלה היא האם בטווח הארוך האופניים לא "ימשכו אותי" להתאים את הכושר אליהם.. המהירות אינה קריטית לי, אינני מתחרה ואינני סופג הנאה ממהירות גבוהה, אלא רק משיפור טכניקה וסינגלים איכותיים.
האם נעילה/קיצור מהלך הבולם ברכיבה שהיא פחות טכנית לא תפצה על אובדן האנרגיה היחסי?
מה להערכתך פער המשקל בין שני סוגי האופניים? אם זה עניין של 1 ק"ג, האם זה משקל שיש לקחת בכובד ראש?
כן הייתי רוצה לנסות "ולהתעלל" באופניים, חשוב לי מכלול שלא יעניש אותי על כך :)
אשמח לתגובתך :)
המון תודה,
אבי

חזרה לפורום