הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

8/2/2011 10:48:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  ולאד אזארכין עם תוכן  לגבי אורך המהלך...
נושא: לגבי אורך המהלך... תאריך: 8/2/2011 10:48:00 PM
מחבר/ת: ולאד אזארכין

היי אבי, (וגם עמיר:))
גם אני עד היום הייתי בחיפושים. ולפני כמה שעות הזמנתי את Giant Reign 1 עם שדרוג בולם אחורי ל-RP23. המחיר הסופי לא עבר את ה-11,500 ש"ח. אגב, שדרוג הבולם אצל היבואן של ג´יאנט עולה 600 ש"ח.
לגבי אורך המהלך:
ממה שחוויתי בחודשים האחרונים, עם טכנולוגיה של היום אין שום בעיה לעשות רכיבות XC גם עם בולמי 150 מ"מ. הטכנולוגיה התקדמה, ה-140-150 מ"מ הוא ה-120 החדש, ולדעתי כיום זהו מספר הקסם.
מה ש-150 נותן לעומת 120 זה עוד 30 מ"מ של ביטחון בירידות, עוד 30 מ"מ של אפשרות לטעות ולא לעוף מעל הכידון. מכל האופניים שבחנתי, וביניהם היה גם Marin XM7, לא הייתה לי שום בעיה לא בדיווש במישור ולא בעליות. ואני רגיל לזנב קשיח.
הדבר היחיד שקורה ב-150 מ"מ זה שינוי גיאומטריה לזקופה יותר וזיווית ראש קהה יותר, מה שאומר שמקבלים הרבה יותר ביטחון בירידות, אך בעליות תלולות צריך קצת להתאמץ כדי להדביק את הגלגל הקדמי לקרקע. אני מדגיש את ה"קצת", כי זה לא יותר מדי משמעותי, אלא אם מתחרים.
למען הסר ספק, אני לא מתייחס כאן למשקל השלדה, וחוזק/משקל גלגלים שבהחלט יכולים להיות קצת יותר כבדים באופניי AM מאשר ב-XC, אך גם יותר עמידים.
לגבי שני הזוגות שאתה, אבי, בוחן: פשוט תראה למה אתה מתחבר יותר. אני יכול רק לשתף אותך בתחושותיי לגביהם.
לי אישית, ה-Merida הרגיש זול ולא מחובר. הרגיש כמו אוסף חלקים באמת מדהימים שלא מתחברים באופניים טובים. המוכר ברוזן-מינץ טען בתוקף שהכי חשוב באופניים שהכל החלקים יהיו XT, וזו שטות גמורה. מאוד רציתי להתחבר לאופניים האלה, בעיקר בגלל מחיר שלהם, אבל עם צער רב החזרתי אותם לחנות אחרי 3 דקות במגרש חניה.
ה-Marin מצד שנים הם אופניים מדהימים לדעתי, בעיקר בזכות השלדה. בין הטובים בקטגוריה הזאת. הם חזקים ומתנהגים מעולה, יחד עם זאת קצת יותר כבדים, והמתלה שלהם נראה מאוד מסורבל. לצערי נאלצתי לוותר עליהם. הזמנתי למבחן ולא יכולתי אפילו לקחת אותם מהחנון. אחרי שהשקעתי כמה וכמה אלפי שקלים במתקן גג של טולה, פשוט לא הצלחתי לחבר אותם למנשא, כי במקום שזו צריך להתחבר הזרוע של המנשא, נמצא מנגנון השיכון האחורי. קצת מבאס. עוד שיקול: למארין יש שם לא הכי טוב בארץ, ושיווק לא הכי מוצלח בעולם. נראה שזה מתחיל להתאושש, במיוחד בזכות זה שהיבואן שלהם בארץ הוא "פדלים", אך צריך אולי לקחת בחשבון שבעוד כמה שנים תרצה למכור אותם.

אני מחכה ליום חמישי לאסוף את הסוס החדש שלי ולשישבת לנסות אותו :)

בהצלחה!
ולאד

חזרה לפורום