הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

8/7/2011 9:11:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתן ברמן עם תוכן  זה לא כל כך הולך ביחד
נושא: זה לא כל כך הולך ביחד תאריך: 8/7/2011 9:11:00 PM
מחבר/ת: איתן ברמן

כדי לשפר כושר אירובי, צריך לעסוק בפעילות אירובית בצורה מושכלת.
הבעיה עם רכיבה טכנית היא שאתה לא יכול להחזיק את הדופק ברמה הנדרשת לאורך זמן - ישנם פרצי כוח באלמנטים מסויימים, ומנוחות לא רצויות במצבים אחרים.
זו הסיבה שרכיבת כביש יותר יעילה לשיפור הכושר - אבל רכיבת כביש בכבישי ישראל היא יותר מדי אקסטרים בשבילי :suss:

ולכן החלטי לאחרונה לשנות את הגישה - אופניים לרכיבות טכניות, טיולים, חברים, משפחה. כושר - דרך ריצה.
יש יתרון אחד מובהק - אימון ריצה יכול להיות אפקטיבי מאוד גם במשך קצר בהרבה מאימון אופניים. מספיקה חצי שעה לחימום, אימון ושיחרור. אם תוסיף עוד 10 דקות מתיחות אתה במצב מצויין.
עוד יתרון חשוב הוא שאימון ריצה משפר את הכושר עבור האופניים - מה שהרבה פחות מורגש בכיוון ההפוך.
אימון ריצה גם מועיל יותר להופעה וליציבה הכללית - אולי זה רק אני, אבל אני מדבר רק על עצמי :rolleyes:
אימון ריצה פחות מושפע ממזג אויר, מתאפשר ליד הבית (למרות שבמקרה שלי יש ליד הבית גם מסלולי אופניים בכל רמה ובכל אורך), ופחות תלוי בתקינות הציוד...

דרך אגב, אימוני אינטרוולים אני עדיין עושה על אופניים, מכמה סיבות:
1. יש לי (ליד הבית) מסלול מצויין, חלק ונוח, באורך מתאים ובשיפוע מתאים.
2. שלב המנוחה קל לי יותר על אופניים. אני מקפיד לדווש, אבל אין צורך אמיתי בכך, כך שמתאפשרת מנוחה פעילה גם אם "קרעתי" את עצמי.
3. אני אוהב לרוץ, אבל אוהב יותר לרכב על אופניים.
4. באימון אינטרוולים חשובה רמת הדופק יותר מאשר המהירות הסופית, ולכן אפשר לעשות אותו עם כל סוג של אופניים.

בהצלחה

חזרה לפורום