הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

2/10/2004 2:11:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתי עם תוכן  דעתי בנושא
נושא: דעתי בנושא תאריך: 2/10/2004 2:11:00 PM
מחבר/ת: איתי

אז ככה:
זו רק דעתי ובטח יש מי שיחלוק עליה....

אם מדובר בקניית אופניים אזי מומלץ לקנות 9 הילוכים מאחורה בשל המוכנות של השיפטרים/מעביר/קסטה לשדרוגים עתידיים.

לגבי עד כמה זה חשוב פרקטית, אני בקושי משתמש בגג"ש הגדול ביותר בקסטה 9 שיש לי בבית (34) וגם אז הפולי העליון של המעביר האחורי נוגע לי בגג"ש (מעביר XT).

לדעתי 8 הילוכים מספיק והותר. אך כדאי (מנסיון) לראות את הקסטה אם יש קפיצה גדולה בין הגג"ש השני בגודלו לבין הגג"ש הגדול ביותר כי לפעמים בשטח מרגישים את ה "חור" הזה בין ההילוכים.
קסטת 12-32 נשמעת לי טובה. יש לי קסטה עם 11-30 (עם חור מ 26 ל 30) וחסר לי גג"ש של 28....

בקיצור ההעברה בקסטת 9 11-32 היא יותר לינארית מהילוך למשנהו לעומת קסטת 8 שם יש סיכוי גבוה יותר לחוסר לינאריות ול"חורים".

[אם אתה מעוניין בהסבר פחות טכני ומפציץ אז אם אופניים חדשות לך על 9 + DEORE אם מדובר על אופניים עם 8 הילוכים ALIVIO נשמע לי מספיק אם כי אפשר לקנות DEORE ולהגביל אותו ל 8 הילוכים.
לגבי קסטות, העברות ושאר כדאי לשים לב שהקסטה נראת "לינארית" כלומר ההבדל מהילוך למשנהו לא גדול (4 שיניים הבדל ומעלה - אל תתחיל לספור על הגג"שים רשום מספר השיניים לדוגמא T24 אומר שיש 24 שיניים).

בהצלחה !!

חזרה לפורום