הרים - אתר האופניים הגדול בישראל


טקסט הודעת פורום

4/12/2007 3:39:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אסף עם תוכן  שידרוג או החלפה ?
נושא: שידרוג או החלפה ?  תאריך: 4/12/2007 3:39:00 PM
מחבר/ת: אסף

מנסיוני: אם מדובר בתחביב שלך ואתה "מכור" אזי, השמיים הם הגבול, הן בדרך של שידרוגים והן בדרך של החלפות, כאשר בסופו של יום, התקציב (או אישתך..) הם המעצור היחידי.
על כל פנים, שידרוג קל של בולם קדמי יד-שניה הוא במקום ועלותו משתלמת. שידרוגים נוספים - הם מנסיון - לא רנטבליים, רכיבים שנרכשים בנפרד יקרים עד פי 3 מרכיבים שמגיעים על אופניים מורכבים, מייקרים מאוד את מחיר האופניים ללא תמורה חוזרת במכירה, והשיפור בחוויית הרכיבה הוא לא דרמטי - אם השידרוג הוא לא דרמטי (למשל: החלפת שילדה, גלגלים, מערכת הילוכים שלמה, קראנק, בלמים וכו...).
לכן, עדיף, לדעתי, להגדיר לעצמך את צרכיך או מאוויך (כתחביב "חולני"..) ולרכוש זוג חדש הולם, כאשר עליך לקחת בחשבון שינוי מפרט של האופניים החדשים במעמד הקנייה, לאחר זיכוי על החלקים המקוריים (זה יוצא משתלם יותר, למשל: החלפת מעביר אחורי, צמיגים, כידון וכו..) וגם חוסכים את עלות העבודה.
סיכומו של דבר: שידרוג קל של רכיב או שניים - הם במקום ומשתלמים. שידרוג של מכלולים שלמים, לשם שיפור הרכיבה או לשם בניית אופניים, איננו כדאי ועדיף, ברוב המקרים (למעט, אם אינך מקצוען או רוכב תחרותי או פריק של בניית אופניים), להחליף אופניים לרמה גבוהה יותר. תקבל הצעות מחיר על שידרוגים ותשווה עלות זוג חדש, ותיווכח בעצמך.
בברכה, אסף


חזרה לפורום