הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

6/15/2007 9:39:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  צחי בר סלע עם תוכן  אני דווקא מכיר
נושא: אני דווקא מכיר תאריך: 6/15/2007 9:39:00 PM
מחבר/ת: צחי בר סלע

אני מכיר טוב טוב את הפרסומות. כן, כן, הן מעיקות על העין. אבל האם עצרת וחשבת למה הן כאן?
נגדיר שני סוגי פרסומות. "חיצוניות" שהן פרסום של אתרים ושירותים שלא קשורים לאתר, זה הסוג המעצבן יותר. בו אתה מבקר ו"פנימיות" קשורות רק לאתר בו אתה מבקר בד"כ פרסומות אילה מעצבנות פחות.

כעת, ניקח את YNET כמשל. זהו אחד מדפי הבית שלי.
ב-YNET אתה מקבל חדשות בחינם, ומקבל פרסומות חיצוניות.
ב-YNET אתה מקבל משחקים שונים ומקבל פרסומות חיצוניות.
ב-YNET אתה מקבל סקירות מחשב/צרכנות ועוד רבות אחרות ומשלם בהרבה פרסומות חיצוניות. לא רק זה, האם ידעתם כי על כל "טוקבק" מקבלים כסף? כן, כן, זה משתלם.

סיכום YNET: אצלם לא תקנו כלום, אבל המימון שלהם הוא ממה שתקנו במקומות אחרים.

ישנן חנויות, כדוגמת אמאזון, שמכיוון שהן מוכרות ומרוויחות, רוב הפרסומות שלהן יהיו "פנימיות", אבל עדיין יהיו פרסומות. רק חנות שתרוויח הרבה תוכל להרשות לעצמה פרסומות פנימיות בלבד, שהרי פרסומת חיצונית נותנת כסף חיצוני.

אם נתבונן ברוב האתרים של פורומי האופניים המוכרים (הרים, תפוז, גרופי עלו כרגע בראשי) נראה כי כולם מציעים המון שירותים בחינם: פורומים, לוח יד שניה, כתבות חשובות וכדומה, אך כולם גם צריכים מימון, אם זה גם רק בשביל תחזוקת אתר, ויש עוד הוצאות כמובן.

פעם, בשביל כל דבר שימושי באינטרנט היינו צריכים לשלם אקסטרה. היום יש פרסומות.

לסיכום, אם אתה חושב שאני אוהב פרסומות, זה רחוק מאוד מהאמת. אבל חשוב לזכור שאין ארוחות חינם, וזה ממש לא ייחודי לאתר הרים, אלא כל מי שנותן שירות בחינם צריך להרוויח ואני פשוט מבין אותם ומוכן לשלם בסבל של הפרסומות עבור החינם שאני מקבל.

עד כאן היה בקשר לכל אתר באינטרנט.

מכאן: על אתר הרים:
אחרי כל זה (ואני מרגיש שהייתי רע להשאיר את זה לסוף!) כמה מהפרסומות באתר זה הן בהקשר לאופניים? (תשובה: כמעט כולן). כמה קשורות להתנדבות, לפעילות לזכר ולמען? (תשובה: הרבה). כמה פרסומות קופצות בחלון חדש יש לך באתר זה? (אפס)
לדעתי, אתר הרים הוא צדיק גדול בתחום הפרסומות.

אנא, קבלו פרסומות בהבנה ובאהבה.

חזרה לפורום