הרים - אתר האופניים הגדול בישראל


טקסט הודעת פורום

8/21/2007 6:11:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  יונתן K עם תוכן  דרור אומר דברים חשובים. צריך למצוא גם משפטי מחץ.
נושא: דרור אומר דברים חשובים. צריך למצוא גם משפטי מחץ. תאריך: 8/21/2007 6:11:00 PM
מחבר/ת: יונתן K

#1) יעילות הקסדות בהגנה על הרוכב בתאונת דרכים מוטלת בספק וטרם הוכחה. קסדות מגבילות את שדה הראיה של רוכבים רבים, ופוגעות ביכולת של רוכבים אחרים לשמוע רכבים המגיחים מאחוריהם. לפיכך הצעת חוק הכופה חבישת קסדה מאלצת רוכבים לבחור בין הגנה על בטיחותם האישית לעבירה על החוק

#2) אין להפוך את הרכיבה על אופניים בישראל ללא קסדה לעבירה על החוק ואת הרוכבים לעבריינים.

#3) הנתונים בת"א בחמש השנים האחרונות מלמדים שככל שעלה מספר הרוכבים במאות אחוזים (!!), ירד מספר הנפגעים במספרים מוחלטים. חוק הקסדות עלול בסבירות גבוהה מאוד להפוך מגמה זו. נתונים דומים יש במדינות רבות.

#4) ראוי להזכיר ולהדגיש כי מטרת החוק אינה עצם חבישת הקסדה אלא הגברת בטיחות הרוכבים.
הנסיון בעולם מלמד כי חקיקת חוקי קסדות אינה מגבירה את בטיחות הרכיבה.

#5)מדיניות שמטרתה להגן על רוכבי האופניים צריכה בראש ובראשונה להגן עליהם מפני עצם הפגיעה. הקסדה צריכה להיות קו ההגנה האחרון, לא הראשון, אם בכלל. חקיקת חוק קסדות יוצרת את האשליה כי הממשלה פועלת להגן על הרוכבים, בעוד שלמעשה אין היא עושה כן.

תפקיד המדינה הוא להגן עלינו מפגיעה של אחרים, ולא "להגן" עלינו מעצמנו. חקיקה קסדות הינה מעין חוק "בייביסטר", השולל מאיתנו את הזכות להחליט מה טוב ובטוח עבורנו.

#6) גם תומכי חוק הקסדות מודים כי קשה יהיה לאכוף אותו. היות ומדובר במאות אלפי רוכבים, עלות אכיפת החוק גבוהה ועלולה לפגוע ביכולת המשטרה – הסובלת ממילא מעומס יתר - לעסוק בנושאים חשובים יותר בתחום בטחון הציבור ומניעת הפשיעה. חקיקת חוק שיכולת אכיפתו נמוכה ממילא תביא לזילות החוק, ולפיכך עדיף שלא לחוקק אותו כלל.

#7) ישנה בעיתיות רבה בהתייחסות אל ילדים שאינם חובשי קסדה כאל עבריינים ובהפיכת פעילות גופנית בריאה וחיונית - לפשע. ישנה סכנה גדולה, בפרט אצל ילדים, כי רוכבים יסכנו עצמם במהלך בריחה משוטרים או פקחים וייקלעו לתאונה. (בצה"ל נאסר בשנת 1986 על שוטרים צבאיים לרדוף אחר חיילים במהלך מבצעי "מלביש", בשל מקרים בהם חיילים נדרסו במהלך בריחה משוטר צבאי.)


תרגישו חפשיים להוסיף.....


חזרה לפורום