הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

10/21/2007 9:36:00 AM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתן ברמן עם תוכן  האקסל הוא הבולם הבסיסי ביותר של חברת מאניטו
נושא: האקסל הוא הבולם הבסיסי ביותר של חברת מאניטו תאריך: 10/21/2007 9:36:00 AM
מחבר/ת: איתן ברמן

הוא לא גרוע, אם כי איננו משובח.
על פי האתר של מאניטו ישנם קפיצים חלופיים בשלוש דרגות קושי לפחות לכל דגם, לרובם יש אפילו 4. בהחלט יתכן שיש לך קפיץ קשיח מדי למשקלך וסגנונך.
בעבר הלא רחוק בדקתי עם מצמן (יבואני מאניטו) לגבי קפיץ רך יותר, והסתבר שאין להם בכלל דבר כזה. אפשר לנסות ליצור קשר עם היצרן, או לותר ולקנות בולם אחר. אני עברתי למהלכים ארוכים בהרבה, כך שזה כבר לא היה רלבנטי עבורי.

האופניים שלך הם מסדרה טובה יחסית של ספשלייזד, והאופניים היקרים בסדרה מגיעים למחיר של 1200$. אם אתה מרוצה מהם בכללי, אני לא רואה בעיה בהשקעת כסף בשיפור חוית הרכיבה. בהחלט כדאי לשקול משומש - המחיר זול בהרבה, והאיכות אותה איכות. בולמים שנחשבים ל"בינוניים" יימכרו יחסית בזול כשבעליהם יחפשו את ה"יותר טוב" ואת ה"עוד יותר טוב".
בפחות מאלף ש"ח תוכל לרכוש בולם באיכות סבירה שיפנק אותך יותר מהנוכחי - אם תקפיד לרכוש בולם עם קפיץ המתאים למשקלך, או בולם מבוסס אויר, שבו תוכל לכוון את לחץ האויר למשקלך.

כל בולם של החברות הגדולות (מאניטו, רוקשוקס, מרזוקי, פוקס) יהיה טוב עבורך. ישנם יצרנים קטנים לא פחות טובים, אבל הם יהיו יקרים יותר.

ברכישת משומש קח בחשבון מחיר הרכבה בחנות (אין לי מושג כמה צריך לעלות...), או תרגול בהחלפת בולם (ממש לא בלתי אפשרי).

אם יש עוד שאלות, או ספציפית לגבי דגם מסוים - בכיף.

בהצלחה

חזרה לפורום