הרים - אתר האופניים הגדול בישראל


טקסט הודעת פורום

10/31/2007 11:18:00 AM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אנונימוס עם תוכן  בעיות בעליות
נושא: בעיות בעליות תאריך: 10/31/2007 11:18:00 AM
מחבר/ת: אנונימוס

אני מניח שאתה מדבר על החלקת הגלגל האחורי. התופעה קורת כאשר רוכבים בהלוך נמוך ומעבירים כוח (מומנט) רב לגלגל האחורי. כתוצאה מכך הגלגל מחליק במקום ואינו מקדם את האופנים.

הפתרון לכך מורכב מכמה מרכיבים:

1. נסה לעלות בהלוך גבוה יותר מההלוך שבו התופעה קורת. במצב זה יעבור פחות כח לגלגל האחורי והוא לא יחליק.
2. אם אתה רוצה להשאר בהלוך שבו קרתה התופעה הורד את כמות הכח שאתה מעביר לגלגל האחורי על ידי סבוב פדלים איטי יותר או על ידי המנעות מעמידה על הפדלים. היה קשוב לאופנים והתאם את כח הלחיצה על הדוושות לסיטואציה. בעזרת מעט תרגול תפתח שליטה ותחושה טובה לכך.
3. בעליה יש נטיה טבעית להעביר את משקל הגוף קדימה, דבר שעוזר להצמיד את הגלגל הקדמי לקרקע ומונע את התרוממותו, ובנוסף לכך בשל שפוע העליה קטן גם רכיב הכח הנורמלי בנקודת המגע של הגלגל עם הקרקע (לפי קוסינוס זוית השפוע) כתוצאה מכך קטן המשקל המונח על הגלגל האחורי וכוח החכוך של הגלגל קטן אף הוא (כח החכוך שווה למקדם החכוך כפול הכוח הנורמלי לנקודת המגע). לכן כאשר הגלגל מחליק העבר מעט (ובזהירות) את משקל הגוף אחורה להגדלת כוח החכוך
להתגברות על הבעיה.
4. חתך הצמיג האחורי ולחץ האויר בו יכולים להשפיע אף הוא על רמת האחיזה שלו בתנאים שעליהם אתה מדבר. נסה להוריד את לחץ האויר על מנת להגדיל את שטח המגע של הצמיג בקרקע וכך להעלות את החכוך. לחילופין נסה צמיגים שונים עד שתמצא את זה המתאים לך.

סבלנות, שקידה ונסיון יפתרו את הבעיה. לא צריך להתרגז.


חזרה לפורום