הרים - אתר האופניים הגדול בישראל


מסלול טיול


                                       
כתב: eran lerner  
בתאריך: 20/8/2002   שעה: 00:10
דרוג:4.8
שוויץ בישראל שם המסלול
הטרמפיאדה של 'שוויץ בישראל'
היכנסו לטרמפיאדה אם ברצונכם לקבל הצעות לרכיבה במסלול זה.
  ,   ,   ,   ,


לחץ כאן לכניסה\יציאה מהטרמפיאדה

הוסף טיול >>
בינוני  אורך המסלול: 38 ק"מ  זמן: שעות6-7 רמה
מקורות מים עתיקות נוף מדהים מסלול מעגלי מאפיינים
רכיבה לאור ירח פק''ל קפה      עונה: כל השנה שעה: מוקדם בבוקר מומלץ
המסלול הוא מעגלי מתחיל ונגמר בצומת כברי הנמצאת כ-5 ק"מ מזרחית לנהריה. ניתן להחנות את הרכב בקיבוץ עצמו. איך מגיעים
המסלול כולל עליה בנחל געתון וירידה בנחל כזיב. מתחילים מצומת כברי מומלץ לקחת לפחות 3 ליטר מים, אוכל לדרך, פנס (כניסה למערה),ופק"ל קפה כמובן, לא לשכוח מפת סימון שבילים מס' 2, בגד ים למי שמתבייש.
מתחילים מצומת כברי לעלות בכביש לכיוון מעלות, אחרי 3 ק"מ מגיעים לצומת אשרת ופונים ימינה לכיוון יחיעם וגעתון. יורדים ועולים קלות לכיוון דרום מזרח כ-1 ק"מ על בסיס הכביש ולפני שמתחילים המטעים מצד שמאל של הכביש פונים שמאלה ונכנסים לשביל הכחול לכיוון חירבת געתון כ-2.5 ק"מ עד החירבה. מומלץ לרדת מהאופניים ולבצע סיור רגלי באיזור(החירבה מדהימה בעיקר בתקופת פריחת השקדיות).
נמשיך לרכב במעלה הנחל על השביל הכחול כ-4 ק"מ עד לפיצולו של נחל געתון עם נחל רוויה בו נמשיך לטפס עפ"י הסימון הכחול, בקטע זה הטיפוס נעשה פחות מתון אבל הנוף והצמחיה רק משתפרים ביופיים. נמשיך בטיפוס עוד כ-3 ק"מ ולפני הר בטח נפנה שמאלה לכיוון צפ'-מז' נעזוב את השביל הכחול ונתקדם לעבר הישוב מעונה. נחצה את הישוב מעונה ונגיעה לכביש הראשי לכיוון מעלות (סה"כ 2 ק"מ). נרכב על כביש כ-500 מ' ימינה (מערבה) עד לפניה מוסדרת שמאלה (צפונה) לכיוון השכונות החדשות של מעלות. נרכב כ-1 ק"מ צפונה ונכנס לשכונה, בצומת נמשיך ישר צפונה ונתעקל עם הכביש שמאלה (מערבה) עד שנגיעה לפינה הצפ'-מע' של השכונה. מנקודה זו מתחילה ירידה מפותלת ומדהימה של 3 ק"מ לתוך נחל כזיב (מומלץ לבצע עצירות ולהתרשם מהנוף המדהים שהוא בעצם השוויץ שלנו).
בסוף הירידה שהיא כביש אספלט מגיעים לשער של תחנת שאיבה (עין זיו), את התחנה יש להקיף מימין בהליכה (אופניים על הכתף 50-70 מ'). מנקודה זו נתחיל לרדת במתינות על גבי השביל הירוק שילווה אותנו ב-10 ק"מ הבאים עד ליציאה מהנחל. נרכב במורד הנחל כ-2.5 ק"מ נחצה מס' מעברי מים ונגיע לעין טמיר מעיין שיכבה מדהים ביופיו, המעיין נובע מנקיק אליו מומלץ להכנס בעזרת פנס (מים עד גובה הברך), צמוד למערה בריכת מים נהדרת הדורשת השתכשחות ממושכת ועצירה לשימוש בפק"ל קפה שיש להצדיק את משקלו על גבינו. נמשיך במורד הנחל על השביל הירוק ונעבור סמוך לתחנות קמח עתיקות ויפות בהם מומלץ לעצור ולהעיף מבט, הקניון של הנחל מדהים וקירותיו בגובה 100-200 מ' מלאים בצוקים וצמחיה לרוב. במורד הדרך מספר מעברי מים נוספים בעיקר בחורף, וישנם גם קטעים טכנים קצרים (מאוד קצרים). לאחר 8 ק"מ מעין טמיר נגיע לשער התחתון של הנחל אותו נעבור בקלילות ונמשיך עוד 1 ק"מ מערבה עד שנגיע לכביש, איתו נמשיך מערבה 3 ק"מ כשהנחל מימין לנו (מצפון) לאורך כל הדרך. נגיע לצומת כבישים עם כביש צפ'-דר' שלומי-כברי בהתאמה. עד כאן רכבנו 27 ק"מ ומפה יש 2 אפשרויות: הראשונה להדרים עם הכביש כ-3 ק"מ עד לכברי (שם נמצא הרכב למי ששכח), והאפשרות הטובה יותר להמשיך ברכיבה מהירה מערבה על גבי שביל לבן כ-4 ק"מ לאורך נחל כזיב עד לנקודת הישפכו לים התיכון (חוף אכזיב). מומלץ לבצע רחצה בים וגם עוד כוס קפה לא תזיק.
עכשיו כל מה שעלינו לעשות זה לחזור על עקבותינו 4 ק"מ ולהדרים עם הכביש כ-3 ק"מ לכיוון כברי אל רכבנו שיקח אותנו הבייתה עייפים אך מרוצים.
תאור המסלול
הגליל המערבי והגליל התחתון איזור
נחל געתון + נחל כזיב מקום
הגליל העליון (2) מפת ס"ש

יש לקרוא את תנאי השימוש לפני השימוש במערכת.

 
שוויץ בישראל
המלצות ודרוגים
 הוספת הצעה\ביקורת 
תוספת מרעננת למסלול מאת: שגיא
בתאריך: 19/5/2009   שעה: 13:37
הציון הוא חמישה הרים
תוספת מרעננת למסלול: לאחר העליה של מעונה, תרכבו לכיוון צפון מערב בתוך הישוב עד לשער קטן וצאו לשביל קצר אשר בסופו תגיעו לגבעה עם מדרגות בטון. מדרגות אלו שימשו את הברטים, שישבו במשטרת מעונה, לאגירת מי גשם מצלע ההר לבריכה תת קרקעית. לבריכה יש שני פתחים ואפשר לשחות במים הקרים ללא שום חשש (אולי נחשים).

טיול מדהים!!! מאת: עופר
בתאריך: 23/4/2006   שעה: 22:48
הציון הוא חמישה הרים
לאחר 4 פעמים אסור להחמיץ את המסלול -כשמו כן הוא, למנוסים יותר מומלץ בכניסה לנחל כזיב קיים סינגל אדום מצד שמאל רכיב כולו פרט למס' מכשולים שמומלץ לעבור רגלית .זה כמובן במקום להרים את האופנים וללכת ברגל את החלק הראשון של הנחל.
בנוסף לאחר הביקור בעין טמיר נחמד יותר להמשיך את המסלול בסינגל הצמוד לנחל ולעיתים אף לעבור בתוך המים במקום לעשות את הדרך בשביל .

תוספת להתמצאות במעלות מאת: אודי
בתאריך: 9/4/2006   שעה: 00:06
הציון הוא חמישה הרים
מסלול מקסים. תוספת להתמצאות במעלות: לאחר הכניסה למעלות מערב המשיכו צפונה, בכיכר פנו שמאלה לכיוון השכונה המערבית. לאחר הפניה, בכיכר השניה פנו שמאלה, אחרי כ- 50 מ' פנו ימינה לדרך עפר צרה (סימני זיהוי אחרי מס' מטרים - מבנה אבן עם קשתות ואחריו משאבת מים)

סבבה של מסלול אבל קשה מן המצופה מאת: עזי
בתאריך: 3/9/2005   שעה: 19:41
הציון הוא חמישה הרים
אני מצטער שאני חוזר על מה שאמרו כאן כבר לפני אבל חלקים מהמסלול, לדעתי הם למתקדמים בלבד. ליתר דיוק - העליות בגעתון. היום רכבנו שם ואכן המסלול צריך לקבל 5. אבל גם ירדנו מספר פעמים מהאופניים כי לא הצלחנו להתמודד עם העליות.
דרך אגב יש תיאורים נוספים של המסלול הזה כאן באתר, תחת השם "עולים בגעתון, יורדים בכזיב". שם הוא מדורג למתקדמים.

שימו לב !!! מאת: יוסי
בתאריך: 4/7/2004   שעה: 23:29
הציון הוא חמישה הרים
כדי לקצר החנתי את האוטו על יד תחנת השעיבה בסוף המסלול הנ"ל לפני העליה לכיוון הילה. יש שמה הרבה בני דודים שפורצים לרכבים , פרצו לי ולחברים שחנו לידי. מומלץ לחנות רק בתוח הקיבוץ/מושב.

הטיפוס בגעתון לא קל - גם בעונות הקרות בגלל בוץ וגם בעונות החמות בגלל השמש.

מי שרוצה לעשות את המסלול הפוך מומלץ לרדת במסלול הירוק מצומת עין יעקב סינגל ארוך ויפה עם דרופים של חצי מטר עד לנחל.

מסלול מדהים מאת: דניאל רוזן
בתאריך: 14/3/2004   שעה: 17:10
הציון הוא חמישה הרים
המסלול יפה מאוד נהנתי, התעניינתי ואשמח להתעמק אנא הוסיפו תמונות למסלול

אפשר לרדת מהכביש לפני צומת אשרת מאת: A N
בתאריך: 27/12/2003   שעה: 16:03
הציון הוא חמישה הרים
בערך 1 ק"מ מזרחה מהצומת כברי, אחרי פניה ימינה לבית הספר, יש אתר פיקניקים. שם אפשר להשאיר אוטו(אם צריך). ליד החניון, במקביל לכביש, עוברת דרך סלולה שמובילה לשביל בנחל געתון שבסוף חוצה את הכביש לעין יעקוב ומוביל אותכם לאותו מקום, חירבת געתון והלאה. אחרי שהגעתם למעלות, אפשר, במקום ירידה בכביש לעין זיו, לרכב דרך מעיליא לגן לאומי מונפורט ומשם לרדת בשביל שמוביל דרך מונפורט לנחל כזיב(ראו תיאור המסלול "מונפורט-כזיב").

תוספות למסלול מאת: עמנואל קריגר
בתאריך: 25/11/2003   שעה: 12:52
הציון הוא חמישה הרים
כל מי שנשא עיניו השמימה בוודאי השגיח בשמים האפלים הזרועים כוכבים מנצנצים. הבה נפנה לצייר קיטש ונבקש ממנו ציור שמיים. קיבלנו ובחינם שמיים ירוקים זרועים בכוכבים צבועים בסגול כהה. אני מדווש להנאתי בנחל געתון מסביב נביטה ירוקה הצובעת את הקרקע בירוק . שפע סתווניות ,כוכבים סגולים, נובטות במרץ בתוך הירוק . דיווש שמימי. הסתווניות לא מוותרות ונובטות על הדרך מה שמחייב אותי לסלאלום סתווניות.
נחל הגעתון מגיע לנהריה, בזמנו זרמו בו מים במשך כל השנה , כך שחלומם של מקימי נהריה לבנות פאריס על שפת הגעתון לא היה מופרך לחלוטין. נחל הגעתון מוזכר כגבול הצפוני של ארץ ההלכה. עד לכאן הצפינו חוקי ההלכה הקשורים לא'י . אני בכל אופן רוכב על הגדה הצפונית. נסיעה חינם לחו'ל ! איפוא הדיוטי פרי ?.
חורבת געתון שווה ביקור. מבנה גדול הרוס ברובו , בקירות ניתן למצוא שרידים מתקופת הצלבנים והממלוכים. המבנה שימש את בעל האחוזה הערבי המקומי עד לשנת 1948 . אני מטייל בין שפע קשתות אבן, עולה לקומה שניה חושש כל הזמן שכל מה שלפני מאחורי מתחתי ומעלי יפול דווקא עלי. עצי תאנים ותות חסרי פרי מוסיפים קצת ירוק לגינה. אמת מים הרוסה מזכירה טחנת קמח. ועין מג'נונה מזכירה שאמור להיות מעין ומשוגעת בארמון החרב. אני לא מצאתי. (גם שפויים לא מצאתי בחורשה המטופחת שליד).
מטעי פומלות מימין טרסות נטושות משמאל . יער אפל על גדות הנחל הולך וסוגר עלי. הדרך הולכת ומזדקפת מה שמאלץ אותי לעבור להליכה וליהנות מרנת הציפורים שמקבלות בזמרה את הבוקר הצונן ביער סבוך. רוכב אופניים בודד מפלס את דרכו בירידה בין האבנים לעין מג'נונה. רכיבה על אופנייים בשביל רחוץ ביום שמש צוננת נחשב שפיות או מג'נוניות ?. הסתווניות בכל אופן החליטו שהעליה תלולה עבורם והשאירו לכרכומים הלבנים את מלאכת קישוט השביל.
מי שחסר ביער האפל הם שפע הפטריות לאחר הגשם. הדרך עולה ועולה , היער נעשה דליל, עצי דפנה גדולים מפתיעים אותי (ער אציל לפי המומחים). מבנה תעשיתי ענק בפאתי מעונה. חוות פטריות. כאן מגדלים "פטריות על יד יער". מענין מה יקרה לפטריות אלה אם ישאירו אותם ביער עבות.
חולף על פני מעונה שפע לולים בזכות חוק הגליל המעודד גידול עופות בגליל, מעט צימרים, מרכז היטק, ואני בתרשיחא ששם אינני אמור להיות. אחורה פנה שאני מתורגל בו רבות, מביא אותי לחיפוש דרך יציאה מבתי המלאכה של מעיליא. מעיליא הלבנה, ששם שוחטים חזירים מובילה אותי לפאתי מעלות. גגות ירוקים של אחת משכונות מעלות צופות אל הרים חשופים.
כביש משובש צר ומתפתל על שפת תהום מוריד אותי לנחל כזיב, מהמהירות אינני יכול ליהנות , נחל כזיב מספק תחליף בצורת צוקים אימתניים מוקפים ביער ירוק עשיר אחרי הגשם.
בנחל כזיב דיוושתי רבות , נראה מה התחדש ?. הכניסה לנחל אמורה להיות בתוך מים זורמים, כעת בזכות הגשם אני שומר על נעליים יבשות. בכניסה משאבות ענק של מקורות המפרישות חלק קטן ממי מעינות נחל כזיב לנחל כזיב. ירד גשם אז סגרו את
השיבר. עצי הדולב הגבוהים מתחילים לקבל צבע שלכת צהבהב חיוור. השלכת של צפון אמריקה יותר לוהטת.
נקבת עין טמיר סתומה לחלוטין בתלמידי בי'ס. זרימת המים מפתיעה לטובה וממלאת בריכה ששפע דגים שוחים בה להנאתם. הבריכה שנהגנו לטבול בה על מנת לקרר את גופנו נצבעה בטורקיז לכבודי, ושפע דגים מוסיף ריגושים לתה פושר. הפעם אני מדווש בירידה , נהנה ממהירות מתפתלת בתוך יער רענן. מבצר המונפור משקיף מעל כפי שעשה קרוב לאלף שנה ואני חושב שהגיע הזמן שאקפוץ לביקור. (קפיצה ממש גבוהה). אחד הדברים המסתוריים בנחל כזיב הוא שלעיתים יש מים בנחל שנעלמים ושבים ומופיעים לאחר מרחק מסוים. צינור מים שעליו שעון מים פותר את התעלומה. לאורך הנחל מסודרים צינורות המזרימים מים כדי לתת מראית עין של הנחל כפי שהיה לפני שנתפסו מימיו.
כביש עמוס עם שוליים רחבים מביא אותי לכברי לאחר 30 ק'מ.שוויץ בישראל מאת: אפרת
בתאריך: 21/9/2003   שעה: 11:44
הציון הוא חמישה הרים
מסלול מדהים ביופיו, מומלץ לעשותו הפוך להחנות את הרכב בכניסה לנחל געתון ומשם לרכב על הכביש לשער התחתון של נחל כזיב ולהתחיל את המסלול מכאן, ביציאה מנחל כזיב יש עליה קשה אך נסבלת מומלץ לקחת ערכת קפה וקצת אוכל ולעשות מדי פעם הפסקת קפה ולהתרשם מהנוף המקסים והשקט והשלווה מומלץ בחום

מסלול מגוון ומעניין מאת: רון חגי
בתאריך: 24/6/2003   שעה: 00:39
הציון הוא חמישה הרים
קראתי את תיאור המסלול של ערן,
מלבד חוסר הדיוק בפנייה מצומת מעונה מזרחה ! ולא מערבה (כמו שכתבת ערן) יתר הפירוט מדוייק לחלוטין.
אני מאמין שכל רוכב שבונה את תוואי מסלולו מביט לפעמים במפה תוך כדי תיכנון ולא סומך על התיאור במילים.
בכל אופן המסלול שהוצג פה מתאר יופי אינסופי של הגליל המערבי במלוא הדרו.
רצוי לבצע את המסלול בימי האביב , כאשר ישנה עדיין זרימה של נחל כזיב , ע"פ אופי המסלול (מוצל בחלקו הגדול) ניתן לבצע אותו גם בחודשי הקיץ.
המלצה שלי להתחיל את המסלול מנקודת השפך של נחל הגעתון לים בנהריה וכך לעלות מזרחה עד מעלות , לרדת לנחל כזיב ולהגיע איתו עד הים ובכך לסגור מעגל של שני הנחלים (מסלול באורך של כ-55 ק"מ)

הכל טוב אבל הפוך מאת: קובי אברהם
בתאריך: 10/6/2003   שעה: 22:06
הציון הוא חמישה הרים
זהו מסלול האימונים שלי באיזור, לעשות הכל הפוך וכדאי לחנות בכניסה למנות לרדת בדרך נוף למשאבות של עבדון להכנס לנחל כזיב ממערב לרכב למזרח לטפס למעלות ולהתחבר למעונה והגעתון. יציאה מהגעתון במחצבות להתחבר לכביש הראשי לחצות אותו בזהירות!!! לפנות ימינה ( מזרחה) וישר צפונה לשביל מדהים עד למנות חזרה. שאר הסודות פעם הבאה.

יופי מאת: גונטוב
בתאריך: 16/5/2003   שעה: 23:57
הציון הוא חמישה הרים
המסלול מצויין. העליות של נחל געתון קצת קשות, בעיקר בגלל איבוד אחיזה (אבנים).
לקח לנו בערך 4.5 שעות, בלי לרדת לים, אבל כולל מספר הפסקות, גם בנחל געתון, וגם בנחל כזיב (המים קרים ואפשר להתרחץ בכיף). בחום הנוראי הזה אין טעם לרדת עד לחוף הים - גם ככה זה יוצא משהו כמו 36 ק"מ.
כדאי!!!

מסלול מדהים, אך מספר הבהרות ותיקונים לתיאור מאת: תומר ספקטור
בתאריך: 15/3/2003   שעה: 13:13
הציון הוא ארבעה הרים
קודם כל, המסלול יפיפה, פשוט מדהים. בתקופה זו (מרץ 2003) יש המון מים בנחל כזיב, ופריחה מדהימה ללא הגבלה....ממש כיף לא נורמלי.

ועתה למספר תיקונים לתיאור באתר:
1. את הפיצול של נחל געתון ונחל רוויה לא ממש ראינו, אבל אין שום בעיה להמשיך עם הכחול. השביל ממש ברור. אגב, העליה בכלל לא קלה (לפחות לא עכשיו כשיש אדמה בוצית והסלעים חלקלקים).
2. בסוף הכחול יש מפעל (כנראה אותו מפעל פטריות שהיה בהקמה בזמן ההערה הראשונה למסלול). המפעל פעיל כבר. ממנו ממשיכים על השביל הלבן (דאבל) לכיוון מעונה.
3. כשמגיעים לכביש הראשי (אחרי מעונה) פונים ימינה, משמע מזרחה!! ולא כפי שכתוב בתיאור. אחרי כ-500 מטר ישנה פניה שמאלה (צפונה). יש שם שלט על איזור תעשיה קורן.
כשנכנסים בכביש לכיוון השכונות של מעלות רואים מצד שמאל קשתות מאבן, ומייד אחריהן צומת. פונים בה שמאלה לתוך השכונה (שוב פעם, בניגוד גמור לתיאור של המסלול!!!). הצומת נמצאת רק כ-400 מטר מהכביש ולא 1 ק"מ כפי שצויין. אחרי הכניסה לשכונה ממשיכים ישר כל הזמן עד שמגיעים לסוף הרחוב (במגמת ירידה תוך התעקלות שמאלה). כרגע זה נראה כאילו הכביש יחובר להמשך, אבל בינתיים יש לעבור מספר מטרים מעל תלולית עפר, ואז מתחילה הירידה הכיפית המצויינת בתיאור המסלול. אין לי מושג מאיפה הכביש מתחיל...יתכן מתוך אחד הרחובות האחרים בשכונה, אבל זה כבר לא עקרוני.
4. בסוף הירידה לנחל כזיב, מגיעים לתחנת השאיבה עין-זיו. יש לחצות מימין לחלק השמאלי שלה! זה ממש צמוד לגדר התחנה, מצד שמאל של המיים. בקטע הזה יש המון מים, ואין אפשרות אלא להירטב. יש קטע בו המיים מגיעים מעל הברך!!! (אבל יתכן שזה המצב רק לאחר עונת גשמים מבורכת כפי שהייתה לאחרונה). בקיצור, לא להתייאש, אח"כ מתחיל השביל ומדי פעם (למעשה די הרבה) הוא חוצה את הנחל, אבל סה"כ יבש.

המסלול לקח לי ולשני החברים שרכבתי איתם שמונה שעות (הכוללות שלש עצירות קפה/תה), התברברות של שעה עד לצומת אשרת (ניסינו למצוא מסלול מהשטח דרך אחת החורשות מכברי. בדיעבד, לא היה ממש גאוני, אבל חימום נחמד) וכן עוד התברברות של שעה בשכונות של מעלות בניסיון לעקוב עפ"י ההוראות לירידה לנחל כזיב. היינו ממש על סף וויתור. תיאור המסלול בקטע הזה ממש שערורייתי, אבל אני מקווה שהתיאור שנתתי לעיל יעזור לבאים אחרי (והמסלול באמת שווה את ההגעה!). בקיצור, ללא התברברויות מיותרות, אפשר לעשות את זה בשש שעות (כולל עצירות).

בקיצור, מסלול מדהים, בעיקר לאחר עונת גשמים. חובה!

דירגתי את המסלול רק 4 ולא 5 בגלל התיאור הקלוקל של המסלול ותו לא. המסלול עצמו היה מקבל אפילו 10 אם היה בסולם הדירוג.

מסלול מדהים מאת: ניר סמואל
בתאריך: 1/12/2002   שעה: 20:58
הציון הוא חמישה הרים
עשיתי אותו היום. נחל געתון הפתיע לטובה וכזיב סיפק את הסחורה. לא לוותר על חירבת געתון והנקבה של עין טמיר!
תיקון קטן: השביל הכחול מתחיל מיד אחרי המטע הראשון (פומלות)

גר באזור מאת: גם באזור
בתאריך: 26/10/2002   שעה: 17:08
הציון הוא ארבעה הרים
גר באזור

could be better מאת: נדב קידר
בתאריך: 11/9/2002   שעה: 23:00
הציון הוא שלושה הרים
נסעתי למסלול לפני כמה ימים אך בעייה צצה- המסלול הכחול שבו בעצם מתחיל הטיול "באמת" היה בלתי ניתן למציאה למרות שפעלנו עם הוראות מהאתר מפות (והיו כמה) ושאר ירקות בסופו של דבר עלינו בכביש ואז התחברנו לירוק ושם כבר התחילה החגיגה
לסיכום היה יפה מאוד (לא שראיתי משו מרוב מהירות והתחמקות מהאנשים אבל מדי פעם עצרנו לראות תנוף והוא באמת מדהים)אבל קשה למציאה

מסלול יפהפה מאת: פרי
בתאריך: 29/8/2002   שעה: 22:18
הציון הוא חמישה הרים
מסלול לא קל אך שווה את המאמץ. כדאי רק לדעת שהכביש בין צומת כברי לצומת אשרת נמצא עכשיו בשיפוצים, ורוב הדרך אין בכלל שוליים, כך שהנסיעה שם די מפחידה

יופי של מסלול! מאת: shlomo
בתאריך: 28/8/2002   שעה: 08:48
הציון הוא חמישה הרים
המסלול בנחל געתון הוא לא רק יפהפה אלא גם אינטימי ומעטים נוסעים בו. העלייה בו, שכחת לציין, אינה קלה. בסופה, במקום בו מושכים לכיוון מעונה, מוקם עתה מפעל לעיבוד פטריות.
המסלול בגעתון עשוי לשמש גם חלק ממסלול המתחיל בכליל ועולה מזרחה לכיוון ינוח - תפן - כיסרא- כפר-ורדים - נחל געתון - כליל. אולי עוד ייכתב...

מסלול - קבצי המסלול
חשוב: אין הנהלת האתר אחראית לתכני המסלולים ולתכני הקבצים המצורפים!
בהורדת קבצים מהרשת מומלץ להשתמש בתוכנת אנטי וירוס!
 הוספת קובץ 
שם קובץ
קבצים אותם שמרו חברי האתר
סוג הסבר הרחבה
קבצים המיוצרים על ידי האתר באופן אוטומטי
ozi_files.zip GPS קבצי אוזי אקספלורר
כזיב מאוחד.jpg מפה מפה של המסלול
 
המפות במדור זה הופקו באמצעות טורבו CD 4.0.
התוכנה להכנת טיולי שטח
ובאדיבות

www.locationet.com


––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021